Cute Blue Flying Butterfly Belles Fleurs: TopCandles- ručne rezané sviečky :)

nedeľa 4. októbra 2015

TopCandles- ručne rezané sviečky :)

Ahojte :)

Ako sa máte? Po dlhšej dobe mlčanlivosti z mojej strany Vám prinášam recenziu. Dnešný príspevok bude o ručne rezných sviečkach- čo ste si určite všimli už z názvu. Musím sa priznať, že som o nich predtým nikdy nepočula. Som však rada, že som dostala možnosť mať jeden takýto skvost doma.


Sviečku mám zo stránky www.topcandles.sk. Po prezretí som bola nadšená. Niečo tak krásne som ešte nevidela.
 Stránka ponúka už spomínané originálne ručne vyrezávane sviečky, ktoré som si zaľúbila hneď na prvý pohľad. Je prehľadná a ponúka zákazníkom "navrhnúť si" ako bude vyzerať ich sviečka. Z katalógu na stránke si môžete vybrať buď veľké (16cm- 1kg, 20cm- 1,3kg, 25cm-1,8kg, 30 cm- 2,2kg) alebo malé (10cm, 19cm) sviečky. Takisto si môžete vybrať druh sviečky a farebnú kombináciu. Z malých sviečok ponúkajú 2 druhy v 21 farbách a z veľkých 9 druhov v 71 farbách. Na výber máte mnoho kombinácií. Vyberáte si akýkoľvek typ na zákazku alebo z kusov aktuálne skladom za zvýhodnenú cenu. Sviečky sa dajú kúpiť aj priamo v predajniach, ktoré nájdete v sekcii predajné miesta na stránke. Tovar sa zašle prostredníctvom kuriéra.


Ste zvedavé ako sa takéto sviečky vyrábajú? Mňa to veľmi zaujímalo a som rada, že som zistila postup výroby. Sviečky TopCandles sú vyrábané z najkvalitnejších surovín z celého sveta. Ide výlučne o ručný proces, pri ktorom sa odlievajú jadrá z priesvitného parafínu a potom sa 35 x namáčajú do rôznych farebných parafínov. Nakoniec sa ručne vyrezávajú a tvarujú-vykrúcajú. Pri horení svetlo prechádza cez vyrezávané ornamenty a sviečka žiari. Výroba takejto sviečky trvá približne hodinu. Musím uznať, že je to neskutočná práca a obdivujem človeka, ktorý tieto nádherné sviečky vyrába. Vďaka ručnej práci a vlastnej kombinácií z troch atribútov (druh, veľkosť a farba) je každá sviečka originálom.


Sviečku som dostala vďaka spolupráci s touto stránkou. Mohla som si sama navrhnúť svoju sviečku. Tak som si teda vybrala veľkosť 25 cm, typ 3 a farbu 25. Sviečka došla za naozaj krátky čas. Bola som plná očakávania ako bude vyzerať, keď bude konečne v mojich rukách. Po rozbalení balíka som ostala očarená a bez slov. Niečo tak nádherné som naozaj nečakala. Áno viem, na obrázku vyzerala super- ale obrázok sa zďaleka nevyrovnal realite. Takisto očarená ňou bola aj moja sestra a pochválila môj návrh. Po dlhom prezeraní som si všimla, že na jej spodnej strane sú malé plstené nozičky, ktoré tam sú kvôli tomu aby nepoškodili nábytok. Sviečka je nalakovaná, takže nie je problém s prachom a aj keby sa zaprášila, stačí ju opláchnuť vo vlažnej vode a je po probléme. Je navrhnutá tak, aby sa pri horení nedeformovala a udržiavala si svoj vzhľad s minimálnymi zmenami. Sviečka nielenže dobre vyzerá ale aj krásne vonia. Po zapálení sa steny sviečky naozaj nepoškodili a plamienok presvital cez ornamenty. To sa mi bohužiaľ nepodarilo odfotiť. Váži 1,8kg a cena je 29€.


Pri správnom používaní sa Vám dovnútra vypáli kanálik, do ktorého môžete vkladať čajové kahančeky. Ako sa teda o takúto sviečku treba starať aby nám dlho vydržala? Pred každým ďalším zapálením je potrebné knôt skrátiť o 5-6mm zastrihnutím alebo ho môžete odlomiť. Ak bude knôt dlhý môže spôsobiť zdeformovanie stien sviečky. Taktiež musíte zabezpečiť, aby v miestnosti nebol prievan, ktorý by takisto spôsobil poškodenie stien. Nenechávať ju bez dozoru zapálenú a nevystavovať teplotám pod 0°C a nad 40 °C. S trochou starostlivosti ostane dlho rovnako pekná ako pri zakúpení.


Čo hovoríte na mnou navrhnutú sviečku? Mne osobne sa neskutočne páči. Takéto sviečky sa hodia na rôzne príležitosti- ako sú narodeniny, meniny, svadby alebo len tak pre radosť. Moja "kráska" má svoje miesto v obývačke a robí radosť mne a celej našej rodine.
Nikola <3 

8 komentárov:

 1. Aj ja som si od nich raz kúpila sviečku a je naozaj dokonalá. Ja som si kúpila v modrom prevedení a nájdeš ešte i niekde v histórií môjho balogu. Dokonalosť.

  Www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na mňa to pôsobí už trošku prezdobene, ale musím uznať, že je to naozaj zaujímavý kúsok :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Teda, o tom slyším poprvé :)) Díky za inspiraci na nějaký dárek ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za pekný komentár :)