Cute Blue Flying Butterfly Belles Fleurs: Úprava obočia :)

piatok 4. októbra 2013

Úprava obočia :)

Ahojte :)
Dnes som sa rozhodla pridať príspevok, ktorý sa týka celkovej úpravy obočia. Rozhodla som sa tak, pretože sa pohoršujem nad úpravou obočia niektorých žien - uzulinký pásik nahrglaný ceruzkou pôsobí dosť neprirodzene. Top bol však, keď som uvidela ženu, ktorá si vyholila celé obočie a dokreslila si tam 2 veľké polkruhy. Zhrozenie.


Podľa môjho názoru by obočie malo mať hlavne prirodzený tvar. Ako ste si mohli všimnúť obočie dokáže úplne zmeniť vzhľad vašej tváre. Žiadna z nás sa nenarodila s dokonalým obočím, preto si musíme trochu pomôcť. Pinzeta by nemala chýbať v žiadnej kúpelni- táto malá pomôcka nám pomôže vyzerať lepšie. Ďalšie pomôcky ktoré môžeme použiť sú nožnice, niť, ceruzka na obočie, kefka na obočie alebo očné tiene. Vďaka týmto pomocníkom vytvoríme bezchybné obočie. 


Úpravu obočia som rozdelila do šiestich bodov + pre pokročilé slečny som pridala video metódy trhania obočia niťou. 
Krok prvý- inšpirácia
V dnešnej dobe môžeme nájsť inšpiráciu na internete alebo v časopisoch. Existujú aj tutoriály- videá, ktoré nám napovedia ako na to. Vyskúšajte rôzné štýly obočia a zistite, aké vám pristane.
Krok druhý-príprava
Obočie si trhajte po sprche alebo kúpeli- pokožka sa nahreje a bude menej citlivá. Pred trhaním si obočie pretrite pleťovou vodou s alkoholom, ktorá pleť dezifinkuje a zabráni vzniku opuchov. Obočie prečešte kefkou na obočie alebo vyschnutou mascarou po smere rastu chĺpkov, aby ste uvideli vašu prirodzenú formu a jednoduchšie zistili, kde treba trhať. 
Krok tretí- dobré osvetlenie
Pri trhaní obočia potrebujete najjasnejšie svetlo, ktoré vám odhalí aj tie najjemnejšie detaily.
Krok štvrtý- tvar obočia
Podľa tvaru tváre by sa mal tvar obočia meniť. Pri okrúhlej tvári doporučujem obočie do tvaru striešky. Ak máte tvár skôr hranatú, je lepšie oblé obočie. Je dôležité vedieť, kde sa obočie začína a kde končí. Najjednoduchšie bude ak si vezmete obyčajnú ceruzku a budete ju prikladať tak ako na obrázku.
1. Priložíte ju kolmo k nosu, tam kde sa stretne s obočím, by malo obočie začínať.
2. Obočie by sa malo zdvíhať asi v dvoch tretinách obočia. Vrchol obočia zistíte, keď priložíte ceruzku k nosu a nasmerujete ju cez vnútornú časť zreničky. 
3. Priložte ceruzku k nosu smerom šikmo ku oku tak, aby ceruzka išla okolo vonkajšieho kútika oka- tam má končiť.


Krok piaty- správna technika
Ak ste trpeli pri trhaní obočia, možno bola na vine technika trhania. Aby vás trhanie nebolelo natiahnite si kožu ukazovákom a palcom. Pre prirodzený výzor si v smere rastu chĺpkov vytrhnite len tie, ktoré vyčnievajú z radu.
Krok šiesty- trhanie
Vždy trhajte len zo spodnej línie obočia. Ak by ste trhali z hornej- mohlo by sa stať, že obočie vám už nedorastie. Dajte pozor aby ste si obočie nevytrhali príliš do tenka- mohlo by to vyzerať neprirodzene. Hlavne nerobte paniku ak ste nejaký chĺpok vytrhli zle. Medzery v obočí môžete zakamuflovať ceruzkou na obočie alebo použite tiene v správnej farbe. Sčervenanú pokožku schladíte kockou ľadu.

Metóda trhania obočia s niťou pre pokročilejšie
Táto metóda spočíva v tom, že si odstrihneme asi 40 cm niť a konce zauzlíme aby vznikol kruh. Zasuniete ruky dovnútra a pretočíte aspoň 4-krát- vznikne špirála. Potom stačí pohybovať rukami a vytvarovať obočie do želaného tvaru. Je to bolestivejšie a dá sa trhať len proti smeru rastu chĺpkov.


Aký tvar obočiavyhovuje vám ? Je to úzke obočie alebo skôr prirodzený tvar ?
Vaša Nikoja :)

12 komentárov:

 1. na takový článek se také chystám :-) jinak u obočí si vytrhávám pinzetou a jen "přebytečné" chloupky..prostě ty, co rostou okolo základního tvaru.. jinak si nic víc nevytrhávám

  Once Upon a Time

  OdpovedaťOdstrániť
 2. podľa týchto vecí mám obočie úplne celé zle :D ..a tá technika pomocou nite vyzerá zaujímavo ;)

  http://julietandnicol.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to prve je teda hrozne niečo take som videla už aj na živo nie až tak prehnane ale bolo take,, ja som si začalaminulyrok kresliť hrubšie a pači sami take:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. určite som za prirodzenejšie tvary, tie pásiky vyzerajú dosť odstrašujúco. Tiež sa mi nepáči keď baby mávajú až prehnane tmavé obočie a sú napr. blondínky
  poučný článok :)
  eR.Ka.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok! Zase som sa dozvedela niečo nové. A zistila som že moje obočie nie je na tom až tak zle ako som si myslela . Čo ma dosť potešilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super článek, moc mi pomohl!

  http://nela-prochazkova.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. moc pěkný článek, ty nitě vypadají zajímavě! :D :))
  já mám radši spíš přirozený oblejší tvar, ale už bych ráda zkusila něco nového, trochu víc rovného, ale nechce se mi čekat tak dlouho... xD ;)))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. zajímavá metoda s nití :D
  jinak tě zvu ke mě na giveaway :)
  http://tinsysworld.blogspot.cz/2014/08/1-rok-giveaway_27.html

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za pekný komentár :)