Cute Blue Flying Butterfly Belles Fleurs: Tibetská huba :)

štvrtok 11. júla 2013

Tibetská huba :)

Ahojte zlatiná :)
Počasie je podľa mojich predstáv a tak som dostala chuť ísť niekam k vode. Ale ešte predtým, som sa rozhodla oboznámiť vás s Tibetskou hubou- ináč nazývanou kefír. Kefírová kultúra pochádza z kaukazských  hôr a tiež z opátstva v Tibete. Čo je to vlastne kefír ? Kefírom sa všeobecne myslí nápoj, ktorý je vyrobený kvasením pomocou kefírovej kultúry. Je to spoločenstvo rôznych druhov kvasiniek a baktérií. Existujú dva druhy kefírovej kultúry- ja vás oboznámim s tou, čo mám doma- mliečny kefír. Tento druh sa rozmnožuje a žije v mlieku, má mazľavú gélovitú konzistenciu bielej farby ( vyzerá ako malé mäkké ružičky karfiolu ) a kŕmi sa laktózou.


Čo všetko môžem pomocou kefíru liečiť ? Choroby nervov, vnútorné ochorenia, bronchiálne katary, všetky sklerózy, infarkt myokardu, ochorenie žlčníka, pečene, obličiek, infekčná žltačka, žalúdočné a črevné ochorenia, hnačka, zápcha, choroby krvi, vyrážky, ekzémy, candida (kvasinky). No a pretože kefír zlepšuje imunitu a vitalitu organizmu, tak sa s akoukoľvek chorobou lepšie vysporiadame a množstvu chorôb sa vyhneme. Navyše veľa chorôb súvisí so zlým trávením a zápchami.

Ako často piť kefír a v akom množstve ? Najlepšie je piť kefír denne a v takom množstve aké ti je príjemné. Tiež je vhodné ho vysadiť na pár dní. Kefír sa dá nielen piť-jesť ale môžeš si s ním zvonka potierať rôzne vyrážky a ekzémy.

Ako si kefír pripraviť ? Na dva hrnčeky kefíru potrebuješ : 1-2 polievkové lyžice kefírových chrchlíkov , 1/2 litra mlieka. Použi sklenenú alebo umelú nádobu s uzáverom ( !pozor na kov- huba nesmie mať v svojej blízkosti žiaden kov! ). Nalej do nej mlieko, vlož tam chrchlíky a 24 hodín nechaj fermentovať pri izbovej teplote. Ak prejde 24 hodín - vyber sitko ( nesmie byť kovové ) a preceď obsah do nejakej inej nádoby. Precedené kefírové chrchlíky opláchni vodou a vlož ich do čistej nádoby spolu s čerstvým mliekom. 


Precedený obsah môžeš vypiť :)


Tento nápoj z tibetskej huby pije môj ocko a ja. Chutí to ako cmar a určite vám ho odporúčam. Môžete ho podávať rôznymi spôsobmi. Je to chutné a navyše veľmi zdravé.
Vaša Nikoja :)
6 komentárov:

 1. Super :) Dúfam, že sa mi ujde :P

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hmm, a kde sa taka huba da zohnať?...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Huba sa dá zohnať po známosti :) Ľudia by si ju mali darovať aby pomohla ďalším :) A mám ju doma :) Ak by ste mali záujem :)

   Odstrániť
  2. Jeeej Nikolka a mohla by si sa somnou o ňu podeliť?...

   Odstrániť
  3. Samozrejme :) Len neviem ako vám ju pošlem, keď je zmrazená :)

   Odstrániť

Ďakujem za pekný komentár :)