Cute Blue Flying Butterfly Belles Fleurs: Starostlivosť o pleť :)

piatok, 8. novembra 2013

Starostlivosť o pleť :)

Ahojte :)
Stalo sa vám už niekedy, že ste sa na noc neodlíčili ? Ak áno- je to veľký problém a veľmi škodíte pleti. Neviete si ani len predstaviť ako vaša pleť trpí, keď si nemôže oddýchnuť od všetkých tých kozmetických prípravkov. Po niekoľkonásobnom neodlíčení sa- sa môžu objaviť rôzne zapálené vyrážky a predčasne starnete. Preto som sa rozhodla pridať príspevok o správnej starostlivosti o pleť, aby sme sa vyhli týmto hrozným veciam. Veď predsa všetky ženu chcú vyzerať mlado a krásne ! :) Tu je zopár rád :

1. Odličovanie
Svoj make-up by sme mali odličovať 2x za deň a to ráno a večer. Ako prvé by sme si mali odlíčiť oči, pretože tam máme najviac líčidiel. Ako druhé odlíčime pery, pretože sa nám tam usadzujú rôzne nečistoty. A potom odlíčime celú tvár. Odličujte vašu pleť tak dlho, kým nebude váš vatový tampón čistý- budete mať istotu, že ste sa odlíčili správne. Odlíčiť by sme sa mali aj keď nie sme namaľované, pretože sa nám na tvári počas dňa a noci usadzujú rôzne nečistoty. Určite nesmieme brať tento bod na ľahkú váhu.
2. Umývanie pleti
Používajte správne prípravky- hlavne si overte či sú určené pre váš typ pleti. Ak nie - nepoužívajte ich, mohli by vám uškodiť. Môj obľúbený prípravok je Bioderma Sensibio H2O Solution Micellaire. Môžete si o nej niečo prečítať TU.3. Správne stravovanie
Ľuďom trpiacim na akné škodia potraviny a vysokým glykemickým indexom. Sú to potraviny, ktoré rýchlo zvyšujú hladinu glukózy v krvi a medzi ne patria jedlá a výrobky s vysokým obsahom cukru. Menej cukru viac ovocia! Toto heslo platí už veľmi dlho a naozaj funguje.4. Píling a maska
Popri pravidelnej starostlivosti si pleť dopraje ešte niečo navyše. Aby ste vašu pokožku zbavili odumretých buniek ošetrite ju pílingom. Dajte však pozor, príliš časté používanie kozmetických pomôcok (pílingy a masky) môže narušiť prirodzenú obranyschopnosť pleti. 


5. Krém na oči
Aby sme sa vyhli opuchnutiu očí po spánku, je dobré použiť pred spaním očné krémy. Nezabudnice ich jemne vklepať do pokožky, aby ste ju zároveň premasírovali. 


Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá, a preto by sme ju nemali brať na ľahkú váhu. Stalo sa vám už niekedy, že ste išli spať nalíčené ? Ako sa staráte o svoju pleť ?
Vaša Nikoja :)

4 komentáre:

 1. ten tretí bod akosi neni pravda jedla som sladkeho dosť a akne sa mi robi niekedy rovnako ako ked nejem vôbec, a hlavne pred ženskymi problemami:)) krem pod oči použivam mandlovy nemusi byť vobec nočný:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pred ženskými problémami sa robia aj mne :( Nemusí to platiť pre každého samozrejme :)

   Odstrániť
 2. Každý si to asi vyzkouší sám a určitě záleží na hodně faktorech, ale když večer použiju oční krém, tak tutově můžu ráno s váčkama počítat. Takže na noc bez :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za pekný komentár :)