Cute Blue Flying Butterfly Belles Fleurs: Domáci hamburger :)

sobota, 17. augusta 2013

Domáci hamburger :)

Ahojte !
Hlad je najlepším kuchárom. O tom sme sa s priateľom presvedčili, keď sme začuli vyhrávať naše žalúdky. Otázkou bolo : "Čo si spraviť na večeru ?" Rozhodovali sme sa medzi hamburgerom a cigánskou kuracou pečienkou. Samé dobroty- vybrali sme si hamburger, a tak sme išli do hypermarketu Billla. Keď sme nakúpili všetky potraviny- všimli sme si na tvárach predavačiek nervozitu- obchod už chceli zatvoriť. Rýchlo sme zaplatili a utekali sme pripravovať večeru ( ako vždy, večerali sme o 23:00 ).
 Takže aby som nezdržiavala- na prípravu domáceho hamburgeru sme použili :                                                                                                                    žemle (5), plátkový syr, majorán,
                                                                                           700g mletého bravčového mäsa,
                                                                                           čierne korenie a červenú papriku,
                                                                                           kečup a tatársku omáčku, soľ,
                                                                                           cesnak,paradajky,kyslé uhorky, šalát,
                                                                                           sójovú omáčku


Mäso sme premiešali v miske spolu s čiernym korením, červenou paprikou, soľou a cesnakom. Pridali sme sójovú omáčku a nechali sme odstáť 10 minút.


Počas toho sme si nakrájali paradajky a uhorky na kolieska. Umyli sme šalát, a takto pripravenú zeleninu sme dali do malých misiek.


Z mäsa sme vytvorili "fašírky" a dali sme ich na panvicu s rozpáleným olejom. Keď sme si overili, že sú hotové- vybrali sme ich.
Nakoniec sme si hamburger pekne naservírovali a schuťou sme sa najedli. Bolo to naozaj chutnučké- môžem len odporučiť. Vaša Nikoja :)4 komentáre:

Ďakujem za pekný komentár :)